carmelin امنیت کمیسیون انتخابات رییس جمهور

carmelin: امنیت کمیسیون انتخابات رییس جمهور ستاد انتخابات انتخابات شورای شهر ستاد انتخابات کشور خبر

گت بلاگز اخبار اجتماعی آب و جاروهای نوروزی در بحبوحه بحران آبی!

ایرانیان بنا به یک سنت قدیمی با خانه‌تکانی به استقبال سال تازه می‌روند و در روزهای آخر هر سال با شستن و تمیز کردن فرش‌ها، ملحفه‌ها، پرده‌ها و … غبار و چرکی را

آب و جاروهای نوروزی در بحبوحه بحران آبی!

آب و جاروهای نوروزی در بحبوحه بحران آبی!

عبارات مهم : بهداشتی

ایرانیان بنا به یک سنت قدیمی با منزل تکانی به استقبال سال تازه می روند و در روزهای آخر هر سال با شستن و تمیز کردن فرش ها، ملحفه ها، پرده ها و … غبار و چرکی را از منزل هایشان پاک می کنند ولی در این روزها زیاد کردن مصرف آب، عنوان دلواپس کننده ای هست. در چنین شرایطی یک فعال محیط زیست به منفک نبودن آب شرب و مصارف بهداشتی اشاره می کند و این اوضاع را بر میزان مصرف آب از سوی مردم موثر می داند.

محمد درویش در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: در مورد منزل تکانی در کشور متاسفانه یک مسئله جدی وجود دارد چراکه آب مورد نیاز جهت شرب و مصارف بهداشتی جدا نیست. در نتیجه مجبوریم جهت شست وشو از آب تصفیه شده است و سالم شرب استفاده کنیم. در هیچ کشوری چنین کاری مرسوم نیست و همه جا آب شرب و بهداشتی جداست.

وی افزود: اگر دولت این دو نوع مصرف را جدا می کرد، طبیعتا قیمت آب شرب زیاد کردن پیدا می کرد و مردم خودشان حواسشان جمع بود که جهت شست وشو، منزل تکانی، استحمام و شستن ماشین از آب شرب استفاده نکنند چون استفاده از آب شرب جهت این مصارف اصلا صرفه اقتصادی جهت شهروندان نداشت.

آب و جاروهای نوروزی در بحبوحه بحران آبی!

این فعال حوزه محیط زیست با انتقاد از یکی بودن کنتور آب آپارتمان ها در مجتمع های مسکونی تصریح کرد: متاسفانه مجتمع های آپارتمانی تنها یک کنتور آب دارند و طبیعی است که در چنین شرایطی انگیزه ای جهت کم کردن مصرف آب وجود ندارد چون میزان مصرف آب در مجتمع ها تقسیم بر تعداد هر خانواده می شود.

درویش تاکید کرد: اگر لوله های آب شرب و بهداشتی جدا باشد طبیعی است که مردم با کم کردن مصرف آب تلاش می کنند هزینه کمتری جهت شست وشو بپردازند. متاسفانه دولت این کار را انجام نمی دهد و تنها توپ کم کردن مصرف آب را به زمین مردم می اندازند بنابراین ابتدا باید ابزارهای مورد نیاز جهت کم کردن مصرف آب را جهت مردم فراهم کنیم و قیمت آب شرب را اوج ببریم. در این صورت مردم خود اتوماتیک وار مصرف آب را کم کردن خواهند داد.

ایرانیان بنا به یک سنت قدیمی با خانه‌تکانی به استقبال سال تازه می‌روند و در روزهای آخر هر سال با شستن و تمیز کردن فرش‌ها، ملحفه‌ها، پرده‌ها و … غبار و چرکی را

درویش اظهار کرد: قطعا می توانیم از مردم کشور عزیزمان ایران تقاضا کنیم در ایام منزل تکانی در مصرف آب دقت کافی داشته باشند ولی تا زمانی مکانیسم های مورد نیاز فراهم نباشد و آب شرب و بهداشتی از هم جدا نشود و قیمت آب شرب گران نشود نمی توانیم تنها از مردم انتظار کم کردن مصرف آب داشته باشیم.

واژه های کلیدی: بهداشتی | استفاده | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz