carmelin امنیت کمیسیون انتخابات رییس جمهور

carmelin: امنیت کمیسیون انتخابات رییس جمهور ستاد انتخابات انتخابات شورای شهر ستاد انتخابات کشور خبر

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری کنسرت- تئاتر «ده سال تنهایی» اشکان خطیبی و شب موسيقی مينی ماليست‌ها برگزار می‌شود.

شب موسيقي ميني‌ماليست‌ها امروز و فردا ۲۵ و ۲۶ تيرماه در تالار وحدت برگزار مي‌شود و همچنين کنسرت- تئاتر «ده سال تنهایی» به نویسندگی و کارگردانی اشکان خطیبی روزها

کنسرت- تئاتر «ده سال تنهایی» اشکان خطیبی و شب موسيقی مينی ماليست‌ها برگزار می‌شود.

کنسرت- تئاتر «ده سال تنهایی» اشکان خطیبی و شب موسيقی مينی ماليست ها برگزار می شود.

عبارات مهم : تئاتر

شب موسيقي ميني ماليست ها امروز و فردا ۲۵ و ۲۶ تيرماه در تالار وحدت برگزار مي شود و همچنين کنسرت- تئاتر «ده سال تنهایی» به نویسندگی و کارگردانی اشکان خطیبی روزهاي اول و دوم مرداد تمديد مي شود و کنسرت نمایش طرحی نو دراندازیم، تک نوازی لیلی افشار، کنسرت مریم نیک بین و کنسرت دگره، به زودی در پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار می شوند.

«شب موسیقی مینی مالیست» در تالار وحدت
در شب اول اجرای اینترنوا، آثاری از لوریس چکناواریان، شوستاکویچ و دبوسی اجرا می شوند که عواید حاصل از هر دو اجرا به کودکان کار تخصیص داده شده است داده می شود.

آنسامبل اینترنوا که از دو کوارتت ایرانی به سرپرستی بردیا کیارس و امیر باورچی و یک کوارتت اروپایی به سرپرستی دارا مورگان تشکیل شده است هست، روزهای ۲۵ و ۲۶ تیر روی صحنه خواهند رفت.

اجرای شب دوم این آنسامبل روی موسیقی مینی مالیست معاصر تمرکز دارد. آنها قرار است آثاری از استیو رایش، مایکل نایمن و فرخزاد لایق را اجرا کنند.

استیو رایش از بااهمیت ترین و پرکارترین مینی مالیست های دنیا به شمار می رود و بعضی او را تأثیرگذارترین موزیسین زنده آمریکا می دانند. موسیقی او به شدت تحت تأثیر روابط پیچیده ریاضی هست، ولی در عین حال که بر مقوله ریتم تمرکز دارد، بازی های ملودیک را هم چاشنی آثارش می کند تا مخاطب را به دنیای جدیدی وارد کند. مایکل نایمن هم اگرچه به عنوان یک موزیک ساز و پیانیست مینی مال آثار زیادی در این حوزه دارد، ولی زیاد با ساخت موسیقی فیلم آشنا می شود.

دیگر موزیسینی که قرار است آثارش در این شب اجرا شود، فرخزاد لایق هست. او دکتر متخصصی است که در نخستین آلبوم موسیقی اش با شهرام ناظری همکاری کرد و «سِفر عسرت» را منتشر کرد. در گام بعدی او هفت گاه معلق را انتشار داده است که حالا قرار است بعضی از قطعات این آلبوم در شب مینی مالیست معاصر اجرا شوند.

همچنین گروه برگزار کننده تصمیم گرفته جهت دانشجویان تخفیف ۲۵ درصدی در نظر بگیرد. علاقه مندان می توانند جهت تهیه بلیت این کنسرت به سایت تیوال مراجعه کنند.

تمديد «ده سال تنهایی» اشکان خطیبی
کنسرت- تئاتر «ده سال تنهایی» به نویسندگی و کارگردانی اشکان خطیبی که پیش از این روی صحنه رفته بود، به علت استقبال مخاطبان جهت اوایل مردادماه تمدید شد.

«ده سال تنهایی» عنوان کنسرت- تئاتر اشکان خطیبی در نقش کارگردان است که نخستین اجرای صحنه ای خود را از دی ماه سال گذشته با گروه «راک د پن» در تالار وحدت شروع کرد و به علت استقبال مخاطبان چندین سانس تمدید شد. این کنسرت قرار بود اردیبهشت ماه نیز اجرا شود که میسر نشد و جهت روزهای اول و دوم مردادماه تمدید شد. این کنسرت – نمایش از اتفاقات حول و حوش زندگی شخصی این هنرمند تأثیر گرفته و قصه مهم آن راجع به درگذشت یکی از دوستانش است.

او راجع به این پروژه پیش از این گفته بود: یک علاقه فیلم تمام عیار که تلاش دارد زوایای از دست رفته شخصیتی اش را در قهرمان فیلم های شاخص سینما بیابد و خاطرات مشترکمان در فیلم، بازی های سال های دور و موسیقی متن این فیلم ها، به زایش این

کنسرت- تئاتر ختم شده است است.
بردیا امیری (درامز)، نیما رمضان (گیتارالکتریک)، آرش سعیدی (گیتارباس)، سروش عدل (گیتار)، همچنین هومن نامداری (ساکسیفون) و هستی سپاسی (ویلنسل) اعضای گروه «راک د پن» هستند. آناهیتا درگاهی، پوریا رحیمی سام و اشکان خطیبی به عنوان بازیگر و تارا صلاحی و مونا شمس نیز به عنوان هم خوان گروه را همراهی می کنند.

کنسرت- تئاتر «ده سال تنهایی» روزهای اول و دوم مردادماه به همت مؤسسه «آوای دوران» و تهیه کنندگی رسول ترابی در تالار وحدت روی صحنه خواهد رفت.

کنسرت نمایش طرحی نو دراندازیم
کنسرت نمایش «طرحی نو دراندازیم» با همراهى گروه کر به رهبرى میلاد عمرانلو، مردادماه در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

مهیار علیزاده، موزیک ساز، نوازنده و طراح کنسرت نمایش «طرحی نو دراندازیم»، راجع به این برنامه به هنرآنلاین، گفت: ما در ۱۳۹۳ پرفورمنس کنسرت یا کنسرت نمایش «تکرار نامنظم بی تو» را یک بار به صورت مستقل و یک بار در قالب سی و دومین جشنواره موسیقی فجر با بازیگران مشهور روی صحنه بردیم که موفقیت نسبی خوبی نیز به دست آورد. نمی توانم خود را بنیان گذار این شکل از پروژه ها بنامم، ولی جهت نخستین بار کنسرت نمایشی به این شکل به وسیله من برگزار شد.

او ادامه داد: این بار عنوان «طرحی نو دراندازیم» را جهت پروژه خود گزینش کردیم. پروژه تازه با اجرای ساخته های من مشمول بر «بگو کجایی» با شعری از اهورا ایمان و «نظری کن» با شعری از عراقی با صدای سالار عقیلی همراه هست. همچنین چند قطعه بی کلام از آثارم به علاوه آثار ماندگارى مانند «ایران»، «خوشه چین» و… از سالار عقیلی نیز خوانده می شود. علیزاده همچنین گفت: در این کنسرت که به همراهى گروه کر ۲۱ نفره تنال به رهبرى میلاد عمرانلو اجرا می شود، آنسامبل به سرپرستی بهنام ابوالقاسم، شقایق صادقیان؛ فلوت، پیمان حاتمى؛ گیتار، مهیار طهماسبى؛ ویلنسل، فرشید پاتینیان؛ کنترباس، بهتاش ابوالقاسم؛ پرکاشن، امیرحسین علیرضایى؛ دستیار موزیک ساز و رضا موسوى؛

کارگردان هنرى و طراح صحنه ما را همراهی خواهند کرد. خوشبختانه در این پروژه در تمامی زمینه ها، اعم از کارگردانی، طراحی صحنه، نور و… دست ما باز بوده و با فراغ بال بیشتری پیش خواهیم رفت. این نوازنده تأکید کرد: همچنین یک بخش با یک بازیگر که ترجیح می دهم نام آن به عنوان سورپرایز باقی بماند، به عنوان پرفورمنس با اجرای دکلمه و همراهی ارکستر خواهیم داشت که باعث تمایز این پروژه خواهد شد. درواقع این برنامه تنها یک کنسرت نیست و تمامی پرسشها از قبیل گریم یا داستان کاملا متفاوت خواهند بود.

این موزیک ساز در آخر نیز گفت: من از مدت ها پیش با سالار عقیلی ارتباط داشتم، ولی وقت همکاری پیش نیامد تا اینکه جهت این پروژه عالی ترین فردی که به ذهنم رسید، او بود. این نخستین همکاری ما خواهد بود. کنسرت نمایش «طرحی نو دراندازیم»، به کارگردانی رضا موسوی، در روزهای سوم و چهارم مردادماه به تهیه کنندگی حسین توتونچیان، ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

تک نوازی گیتار لیلی افشار در نیاوران
لیلی افشار، جمعه، پنجم مرداد، در فرهنگ سرای نیاوران کنسرت رسیتال گیتار کلاسیک را برگزار می کند.

لیلی افشار (آهنگ ساز و نوازنده گیتار) پنجم مرداد در فرهنگ سرای نیاوران به اجرای برنامه می پردازد. او در این اجرا در کنار آثاری از موزیک سازان معاصر، قطعاتی از موسیقی محلی مناطق متفاوت کشور عزیزمان ایران را اجرا می کند. او همچنین در مدت حضور خود در ایران، مسترکلاس هایی را نیز در سه سطح مبتدی، میانگین و پیشرفته برگزار می کند.

افشار در این سال ها در ایران، آلبوم ها و کتاب های بسیاری نیز منتشر کرده است که از جمله آنها می توان به «۲۴ کاپریچوی گویا»، «ساغر»، «گذار در نوا» و «مسخ» منتشرشده به وسیله نشر ماهور اشاره کرد. کتاب «موسیقی قرن ۲۰ و ۲۱ گیتار کلاسیک» نیز اثری است که او در آن، قطعات را با ویرایش خودش چاپ کرده تا به گیتاریست های ایرانی یاری کند تا دسترسی به نت خوب با چاپ خوب و شرکت معتبر برایشان راحت تر باشد. لیلی افشار کنسرت های متعددی در ایران، آمریکا، انگلستان، ایرلند، کانادا، فرانسه، دانمارک، ایتالیا، آفریقا، نیوزیلند، استرالیا و آمریکای جنوبی برگزار کرده هست. او همچنین در ویگمور هال لندن، مرکز هنرهای اجرائی کندی، فستیوال موسیقی گرند تیتن، فستیوال موسیقی اسپن، مدرسه هنرهای تجسمی بنف، فستیوال موسیقی منتون و… نواخته و همچنین به عنوان عالی ترین گیتاریست کلاسیک زن برنده جایزه ارویل ایچ. گیبسن شده است هست. کنسرت رسیتال (اجرائی آوازی یا بدون کلام به وسیله یک نوازنده) گیتار کلاسیک لیلی افشار، جمعه، پنجم مرداد، ساعت ۲۱ در فرهنگ سرای نیاوران برگزار می شود.

مریم نیک بین در نیاوران
گروه موسیقی «ترنج»، به سرپرستی و خوانندگی مریم نیک بین، در فرهنگ سرای نیاوران روی صحنه می رود. گروه موسیقی ترنج، به سرپرستی و خوانندگی مریم نیک بین و تهیه کنندگی گروه فرهنگی، هنری آریا، ساعت ۲۱ روز دوشنبه، ۲۵ تیر، در فرهنگ سرای نیاوران، خاص بانوان روی صحنه می رود.

در بخش اول این کنسرت قطعات خاطره انگیز موسیقی ایرانی با پیانو و صدای مریم نیک بین و همراهی گروه ترنج به اجرا درمی آیند. در بخش دوم نیز قطعات محلی با گویش های کردی، لری، خراسانی، جنوبی، شمالی، آذری و شیرازی با همراهی حرکات آیینی گروه مهرگان به طراحی و سرپرستی مهرنوش مهرین فر جهت مخاطبان اجرا می شود. نغمه اعلامی (سنتور)، سونیا نظامی (کمانچه)، آنیتا صادقی (تار)، مارال خلیلی (دف، دایره، تمپو)، سمیرا مهرافشا (تمبک و نقاره آذری) و مریم نیک بین (خواننده و نوازنده پیانو) اعضای گروه اجرائی این کنسرت را تشکیل می دهند.

گروه دگره در تالار رودکی
کنسرت دگره، به سرپرستی و موزیک سازی امین میراحمدی، ۲۹ تیر در تالار رودکی اجرا می شود.

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، گروه موسیقی دِگَره، به سرپرستی و موزیک سازی امین میراحمدی، موسیقی ایرانی را با نگاهی تازه در روز جمعه، ۲۹ تیر، ساعت ۲۱ در تالار رودکی به صحنه می برد. این گروه تلاش کرده با حفظ جوهر موسیقی ایرانی در فرم اجرا، ریتم قطعات، محتوای شعرهای و سازبندی نگاهی متفاوت و دگرگون شده است به موسیقی ایرانی داشته باشد.

قطعه «خط پایان» که به تازگی منتشر شد، معرف شیوه کاری این گروه هست. تمام قطعات این گروه تازه هستند و در این اجرا قطعات موزیک سازان دیگر اجرا نخواهد شد. در این اجرا امین میراحمدی: موزیک ساز، نوازنده تار و سرپرست، مصطفی حامدی: خواننده، حامد زندکریمخانی: عود، بیتا قاسمی: قیچک باس، سحر میرهاشمی: قانون، فردین میرزاحسینی: کمانچه، امین هنرجو: سازهای کوبه ای و رضا اسداللهی: سازهای کوبه ای، هنرنمایی می کنند. کنسرت دگره، ۲۹ تیرماه، ساعت ۲۱ در تالار رودکی اجرا می شود. علاقه مندان می توانند جهت تهیه بلیت به سایت کشور عزیزمان ایران کنسرت مراجعه کنند.

روزنامه شرق

کنسرت- تئاتر «ده سال تنهایی» اشکان خطیبی و شب موسيقی مينی ماليست‌ها برگزار می‌شود.

واژه های کلیدی: تئاتر | موزیک | پروژه | کنسرت | موسیقی | تالار وحدت | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz