carmelin امنیت کمیسیون انتخابات رییس جمهور

carmelin: امنیت کمیسیون انتخابات رییس جمهور ستاد انتخابات انتخابات شورای شهر ستاد انتخابات کشور خبر

گت بلاگز عمومی چگونه کسالت بهاری را درمان کنیم

فصل بهار و هوای بهاری آن باعث می شود بعضی افراد احساس خواب آلودگی کنند و احساس

چگونه کسالت بهاری را درمان کنیم

فصل بهار و هوای بهاری آن باعث می شود بعضی افراد احساس خواب آلودگی کنند و احساس کسالت داشته باشند. این افراد در فواصلی از روز احساس می کنند که باید حتما دقایقی را به خواب روند. علی رزم آزما، متخصص طب سنتی در رابطه با دلایل خواب آلودگی و کسالت افراد در فصل بهار توضیحاتی ارائه داده است که در این مطلب با هم می خوانیم.

علت این اتفاق این است که در فصل بهار نور خورشید به علت زیاد کردن طول روز زیاد به زمین می تابد و همین عنوان نیز باعث عوض کردن در اخلاقیات خلقی افراد می شود.
این متخصص طب سنتی با اشاره به عوض کردن ساعت بیولوژیک بدن در فصل بهار اظهارکرد: ساعت بدن افراد مدت وقت نسبتا طولانی با ساعت های شب تنظیم شده است و زمانی که در این امر عوض کردن اعمال می شود بدن افراد به خواب نیاز پیدا می کند.
رزم آزما با تاکید بر کم کردن رسیدن خون به مغز افراد در فصل بهار تصریح کرد: در فصل بهار گردش خون به نسبت فصل زمستان در بدن تفاوت دارد و همین عنوان نیز باعث می شود خون کمتری به مغز برسد. زمانی که خون کمتری به مغز می رسد، افراد احساس خواب آلودگی پیدا می کنند.
وی در پاسخ به این پرسش که در فصل بهار چه افرادی زیاد دچار خواب آلودگی می شوند؟، خاطرنشان کرد: افرادی که به نسبت سایرین پوست سفید تری دارند، مبتلایان به کم خونی و سالمندان بیش از سایرین دچار خواب آلودگی در فصل بهار می شوند.
این متخصص طب سنتی با ارائه راهکارهایی جهت کم کردن خواب آلودگی در فصل بهار اذعان کرد: خوردن سبزی، برگه زردآلو، سبوس گندم، لبنیات و گوشت می تواند در کم کردن خواب آلودگی در افراد تاثیر گذار باشند.

منبع: میزان

واژه های کلیدی: سالمندان | آلودگی | احساس | احساس خواب آلودی در فصل بهار | دلایل خواب آلودگی در فصل بهار | علت خواب آلودگی در فصل بهار |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz